Logo COG

Łyk historii


Precyzyjne określenie kiedy zaczęto używać terminu: Centrum Operacji Górskich nie jest łatwe. Można z dużym prawdopodobieństwem stwierdzić, że miało to miejsce w połowie 2008 roku.

To bardzo ciekawe i znamienne jak, oraz dlaczego powstała nasza organizacja. Każdy z Członków Zarządu COG ma za sobą bardzo bogate i pełne przygód doświadczenia z eksploracji różnych gór. Szerszy opis naszych działań w górach znajdziecie w dziale "O nas", ale i tu trzy słowa warto napisać. Pomoże to lepiej zrozumieć powody powołania COG.

Adam, obecnie mieszkający w Kielcach, który niegdyś aktywnie, głównie wędrował z bliskimi po Górach Świętokrzyskich, następnie zaczął chodzić po Tatrach, obecnie mając za sobą kurs wspinaczki skałkowej na Jurze, śmiało wspina się w różnych grupach na niektóre ściany w Tatrach. Jest również Członkiem Świętokrzyskiego Klubu Alpinistycznego. Nie obce mu się także zimowe przejścia :D

Błażej, który przybył z Głogowa do Katowic, już w liceum miał okazję poznać specyfikę wędrówki po Tatrach. Zna naturalnie także Sudety. Na Jurze i w Tatrach zawsze zwracał uwagę na ściany. Lubi każdy rodzaj gór, o każdej porze roku. Uwielbia górskie zwierzęta, zwłaszcza Świszcza :D. Z nas trzech ma największe doświadczenie w zjazdach na nartach. Pewnego słonecznego dnia w Katowicach poznał Maćka :D

Maciek, znając dobrze Adama, przejechał z Kielc do Katowic i raczej nie miał cienia wątpliwości, że natrafił na ludzi kochających góry. Oczywiście nie od razu. Jednak takie osoby jak Błażej czy inni, intuicyjnie poszukiwali bardziej profesjonalnego, aktywnego spędzania wolnego czasu niż wjazd autem na Równicę... :D. Bardzo wszechstronne i długoletnie doświadczenie w poruszaniu się, nie zawsze po szlakach turystycznych, w Tatrach Wysokich zdobyte przez Maćka, podobnie jak i liczne eksperymenty na skałkach na Jurze czy wcześniej w Górach Świętokrzyskich (Członek PTTK), pomogły mu skonsolidować oraz poznać ze sobą osoby z różnych stron Polski, których łączy wspólna pasją jaką są góry. Zaczęły się wspólne wyjazdy w Beskidy (czasem treningowo, na rowerze) jak i w Tatry. Kilkudniowe wędrowanie po górach latem czy zimą jak również elementy wspinaczki podczas wycieczek są obecnie "gwoździem programu".

Zapraszamy do naszej galerii, gdzie znajdziecie zdjęcia z naszych letnich, wiosennych, czasem jesiennych no i zimowych wycieczek na m.in. Klimczok, Baranią Górę, Czantorię, Stożek, Babią Górę, Mędralową, Beskidek, Jałowiec czy Pilsko przez Glinne, bądź Boraczą, Rysinakę. Także i przebogata jest galeria ze zdjęciami z Tatr i co ciekawe, głównie tymi najwyższymi na Słowacji. Piękne zdjęcia z licznych dolin no i szczytów oraz przełęczy, takich tak Jahnaci Stit, Koprovsky Stit, Priecne Sedno czy Sedlisko (Lodowa Przełęcz) pobudzają wyobraźnie. Podobnie jak choćby osobna relacja ze zdobycia Gerlachu. Teraz tworzymy nową historię, jest tyle gór do zdobycia... :D. Zapraszamy do współpracy!


Maciek, Błażej i Adam

http://www.swiatpogody.pl

•   © COG 2009   •
All rights reserved